Informace o ubytování
Kontakt
Další služby
Informace o středisku
Ubytování v centru Pece pod Sněžkou - Apartmány Kamzík Sport
Home
Pec pod Sněžkou

Město Pec pod Sněžkou je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských středisek cestovního ruchu v České republice s celoročním využitím v nadmořské výšce 760 m n.m. Má přibližně 610 stále žijících obyvatel.

Nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka, v překrásné přírodě mezi okolními vrcholky Černé hory (1299 m n.m.), Jeleního vrchu (1024 m n.m.), Liščí hory (1363 m n.m.), Studniční hory (1554 m n.m.) a Sněžky. Hraniční hora s Polskem Sněžka je svými 1602 m n.m. nejvyšší horou České republiky.

Pec pod Sněžkou je přirozeným centrem východní části Krkonoš s dobrou vybaveností a neopakovatelnou atmosférou, kterou by si žádný turista neměl nechat ujít.

Celá oblast se nachází v Krkonošském národním parku.

Trocha historie

Název souvisí se založením pecí na tavení železných, arzenových a měděných rud, které se v Obřím dole těžily od 16. do 19. století.

Vyhledávaným turistickým střediskem se Pec pod Sněžkou stala po první světové válce a původní hornická osada se postupně přeměnila na vyhlášené centrum cestovního ruchu.

Zásadní význam pro další rozvoj města měla výstavba dvou úseků lanové dráhy Pec - Růžová hora - Sněžka realizovaná v letech 1948-50 a následné vybudování systému lyžařských vleků a sjezdových tratí.
Ceník
Tipy na výlety